Inauguracja Mszy Trydenckiej w Prudniku

Inauguracja Mszy Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Prudniku odbyła się w niedzielę 15 października 2017 roku o godz. 17.00 w Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie.

Piękny był to dzień, w którym mogliśmy się spotkać w ciepły październikowy wieczór na Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, potocznie zwanej mszą trydencką, równocześnie przyjmując na łono Kościoła Katolickiego Jadwigę, która otrzymała chrzest święty w nadzwyczajnej formie.

Mszę świętą w intencji dziecka przyjmującego Chrzest Święty odprawił ks. Sebastian Krzyżanowski. We Mszy Świętej uczestniczyło ponad 60 osób.

Całe środowisko tradycjonalistyczne z Prudnika i okolic serdecznie dziękuje księdzu biskupowi Andrzejowi Czai oraz proboszczowi parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła księdzu Stanisławowi Bogaczewiczowi za umożliwienie odprawiania Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszym pięknym mieście.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne Msze Święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, które odbywać się będą w każdą III niedzielę miesiąca.